Waldemar Kempka

Od zawsze lubiłem wędrować po górach, lasach oraz poznawać nowe rejony mojej małej ojczyzny i tego, co poza nią. Wędrując po górach zakochałem się w muzyce gór oraz w folklorze rejonów które odwiedzam. Wszelkiego typu nagrania ludowe jak i klasyczne zagościły u mnie na dobre a w sercu pojawiło się nowe marzenie aby zakupić instrument na którym mógłbym grać.

Zainteresowałem się ludowymi fletami więc moim pierwszym instrumentem była fujara wielkopostna. Jestem muzykiem więc nie miałem większej trudności z opanowaniem gry na niej. Potem przyszła kolej na inne fujarki, dwojnica, fujarka sześciootworowa, fujara, fujara sałaśnikowa, gajdzica, okaryna, trombita, róg pasterski. Moją pasją jest gra na tych instrumentach a nawet myślę o następnych. Jednak moje poszukiwania i spełnianie muzycznych marzeń nie zaspokoiły mnie do końca  więc postanowiłem sam spróbować je wykonywać i zajmuję się tym już od trzech lat ciągle się ucząc i udoskonalając swój warsztat podpatrując najlepszych.

Dużo czasu zajmuje skompletowanie właściwych narzędzi ponieważ do przewiercenia długiego patyka potrzeba specjalnych wierteł których już raczej w sklepach nie można dostać. Praca z drewnem i własne krwawiące palce nauczyły mnie ogromnej cierpliwości i pokory bo nieraz okazuje się że cały trud idzie na marne i taka fujarka ląduje w piecu. Proces twórczy mnie fascynuje i cieszy bardzo gdy flecik jest udany,brzmi pięknie i pięknie wygląda a jeszcze bardziej cieszy jeżeli jego właściel jest zadowolony. Radować ludzi,taka jest chyba rola sztuki ludowej.

Miejsce zamieszkania: Tychy
Numer kontaktowy: 695 781 010
Kontakt.waldemar.kempka@gmail.com

Szukaj

pokaż
ukryj