Wojciech Jackowski

Od dziecka interesowała mnie gra na instrumentach. Uczyłem sie grać na gitarze oraz na harmonijce ustnej, oraz później na wiolonczeli w szkole muzycznej. W 2009 roku zacząłem zastanawiać się nad wyborem liceum, które w jakiś sposób by mi odpowiadało. Wynikiem tych poszukiwań było Liceum Plastyczne im. Antoniego Kenara w Zakopanem ze specjalizacją Lutnictwo Artystyczne. Trafiłem tam pod opiekę wspaniałego pedagoga prof. Stanisława Marduły, który bardzo mocno zaszczepił we mnie fascynację i chęć tworzenia instrumentów. Po ukończeniu liceum, w 2013 roku, rozpocząłem studia na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu na kierunku Lutnictwo Artystyczne, gdzie będąc uczniem prof. Antoniego Krupy oraz jego syna Marcina Krupy powoli doprowadzam do mistrzostwa swój warsztat.

Moją pasją jest nie tylko lutnictwo klasyczne. Instrumenty historyczne i etniczne zawsze przykuwały moją uwagę. Oprócz skrzypiec podjąłem się również próby rekonstrukcji Gęśli Gdańskich oraz Suki Biłgorajskiej.

Każda dziedzina sztuki pozwala na stworzenie czegoś pięknego w formie, lecz tylko Lutnictwo daje możliwość ożywienia wykonanego dzieła.

Ul. Daleka 12/1
60-124 Poznań
668348861

Szukaj

pokaż
ukryj