Skip to content

NYCKELHARPA I KOSMICZNIE DOBRA ELEKTRONIKA

NYCKELHARPA I KOSMICZNIE DOBRA ELEKTRONIKA

Monika Sobolewska & Piotr Aleksander Nowak

Dawna muzyka karczm, stodół, dworów i salonów przeniosła się współcześnie na duże i małe sceny, często wymagając dodatkowego nagłośnienia. Pojawił się problem – jak zachować dawne brzmienia, dostosowując je jednocześnie do wymagań współczesnej estrady? Podczas pokazu zaprezentowane zostaną instrumenty z pracowni P.A.N. Instrumenty Lutnicze, m.in. 4-rzędowa nyckelharpa i gitara współczesna, wyposażone w autorski system nagłośnienia. Elektryfikacja tradycyjnych instrumentów, oprócz możliwości dotarcia do większej liczby słuchaczy, stwarza też niesamowite możliwości kreowania nowych brzmień, co również będzie można usłyszeć podczas prezentacji.

Monika Sobolewska: “Muzyka od zawsze mnie fascynuje i od lat dążę do tego, żeby jak najlepiej zrozumieć każdy jej aspekt. Gram na fortepianie, ukończyłam kierunek Akustyka na AGH w Krakowie, od 2018 roku zajmuję się budową instrumentów w pracowni P.A.N. Instrumenty Lutnicze. Oprócz napraw i renowacji tworzę własne projekty – mam na koncie budowę 4-strunowej nyckelharpy, mechanizmy strojenia do gitar 6 i 7-strunowych, wykonuję też rozety do gitar współczesnych techniką ebru.”

Piotr Aleksander Nowak: “Jestem lutnikiem i konstruktorem, założycielem pracowni P.A.N. Instrumenty Lutnicze. Od 15 lat specjalizuję się w budowie gitar współczesnych (które, mam nadzieję, staną się kiedyś gitarą najbardziej charakterystyczną dla XXI wieku) i gitar klasycznych, tworzę również instrumenty smyczkowe i eksperymentalne, m.in. skrzypce, wiolonczele, nyckelharpy, viole, skrzypce Stroha, czy fuzje różnych instrumentów jak np. gitarogamboamoroharfa.”

www.paninstrumenty.weebly.com 

https://www.targowiskoinstrumentow.pl/piotr-aleksander-nowak/

Data

maj 28 2022
Zakończone!

Czas

19:00 - 20:00

Lokalizacja

Kasztel w Szymbarku – Sala balowa
J3CV+8X Szymbark k Gorlic
Strona WWW
https://muzeum.gorlice.pl/oddzialy-muzeum/osrodek-konferencyjno-wystawienniczy-kasztel-w-szymbarku

Organizator

Fundacja Inicjatyw Twórczych - Targowisko Instrumentów
Email
targowiskoinstrumentow@gmail.com

Następne wydarzenie

pokaż
ukryj