Skip to content

TAŃCE Z FUTOMY I PIĄTKOWEJ oraz MAZURKI

TAŃCE Z FUTOMY I PIĄTKOWEJ oraz MAZURKI

Kapela Ludowa z Futomy i Janusz Prusinowski

Jerzy Panek – śpiew, Marek Kruczek – cymbały oraz gościnnie Janusz Prusinowski – skrzypce. Tańce poprowadzi Jadwiga Kula Romanek.

Zagramy utwory z Futomy grane na weselach, potańcówkach oraz przy różnych pracach (chodzony, polka, sztajer, oberek, wolny). Instrumenty w kapeli to: skrzypce, cymbały, basy i klarnet. Jadwiga Kula Romanek – menadżerka kultury, dyplomowana instruktorka tańców polskich, znana z zamiłowania do tradycyjnego tańca i kultywowania lokalnych tradycji. Od 6 roku życia członek Zespołu Folklorystycznego FOLUSZ z Giedlarowej, obecnie jego opiekunka. Pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi prowadząc kilka grup tańca ludowego, podtrzymujących tradycyjną formę tańca niestylizowanego i zdobywających nagrody w tej kategorii. Instruktorka tańców tradycyjnych – prowadzi warsztaty i potańcówki tradycyjne na terenie podkarpacia i całej Polski. Współpracuje na tym polu między innymi z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej i Stowarzyszeniem „Gdzieś Tu”.

Janusz Prusinowski – muzyk, muzykant, animator kultury. Dyrektor Artystyczny Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata. Twórca wielu projektów i wydarzeń muzycznych związanych z polską muzyką tradycyjną. Lider zespołu Janusz Prusinowski Kompania. Wraz z żoną Kają prowadzi teatr – wydawnictwo „Słuchaj Uchem”, skierowane głównie do dzieci. Jest współautorem interaktywnych spektakli muzycznych: „Kusy Janek”, „Jajuńciek”, „Ptasie Wesele”, „Kołysała Mama Smoka”, „Gdzie się Podział Kusy Janek”, „Podwórko z Mazurkami”, „Od Berka do Oberka”.

http://www.festivalmazurki.pl/

Data

maj 28 2022
Zakończone!

Czas

19:00 - 20:00

Lokalizacja

Kasztel w Szymbarku - Dworek
38-311 Szymbark
Strona WWW
https://muzeum.gorlice.pl/oddzialy-muzeum/osrodek-konferencyjno-wystawienniczy-kasztel-w-szymbarku

Organizator

Fundacja Inicjatyw Twórczych - Targowisko Instrumentów
Email
targowiskoinstrumentow@gmail.com

Następne wydarzenie

pokaż
ukryj
Skip to content