Skip to content

Przeszkadzajki

Instrumenty szemrzące, szumiące i stukające. Z piasku, kamyków, patyków. Do wsłuchiwania się i wspólnego grania. Warsztaty budowania prostych instrumentów perkusyjnych potocznie nazywanych przeszkadzajkami. Instrumenty, które zrobimy podczas spotkania nie będą jednak służyć do przeszkadzania ;-), ale do ćwiczeń rytmicznych opartych
na tradycyjnych zabawach.

Piotr Piszczatowski – muzykant w Janusz Prusinowski Kompania, współtwórca Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata, pomysłodawca Targowiska Instrumentów. Miłośnik i dokumentalista muzyki wiejskiej. Inicjator działań animacyjnych i promocyjnych na rzecz muzyki tradycyjnych i sztuki tworzenia instrumentów muzycznych. Kierownik artystyczny portalu www.akadamiakolberga.pl oraz twórca portalu targowiskoinstrumentów.pl. Współtwórca Fundacji Inicjatyw Twórczych – Targowisko Instrumentów.

Dorota Piszczatowska – absolwentka animacji kultury i polonistyki na UW. Pomysłodawczyni i współtwórczyni Fundacji Sto Pociech. Współautorka i współrealizatorka cykli warsztatowych dla dzieci i rodziców opartych na pedagogice twórczości i niedyrektywnych formach pracy. Twórczyni Stolarni, Rupieciarni i Wytwórni książek. Współtwórczyni Fundacji Inicjatyw Twórczych – Targowisko Instrumentów.

Data

maj 28 2024
Zakończone!

Czas

08:00 - 21:30

Lokalizacja

Szkoła Podstawowa w Szymbarku
Szymbark 464, J3CV+RJ Szymbark
Strona WWW
http://www.szkolawszymbarku.pl/

Organizator

Fundacja Inicjatyw Twórczych - Targowisko Instrumentów
Email
targowiskoinstrumentow@gmail.com

Następne wydarzenie

pokaż
ukryj
Skip to content