Skip to content

Opowieści lutnika. Prezentacja instrumentów z własnej pracowni połączona z wprowadzeniem w lutnictwo w Polsce i praktykę dbania o własne instrumenty.

Opowieść o instrumentach z własnej pracowni – lirach korbowych i skrzypcach. Omówienie ich budowy i technik wytwórczych. Wprowadzenie w temat lutnictwa w Polsce, zaznajomienie z codziennością pracy lutnika. Praktyczne wskazówki dotyczące tego, jak dbać o własne instrumenty – jak je czyścić, konserwować i przechowywać, by dawały najpiękniejsze dźwięki.

Katarzyna Bednarz – z zawodu, wykształcenia i zamiłowania lutnik. Swoją przygodę w tym zakresie rozpoczęła w Szkole Kenara w Zakopanem, następnie została absolwentką Akademii Muzycznej w Poznaniu, a obecnie prowadzi swoją praktykę lutniczą w rodzinnym domu w Kobylance. Na co dzień wykonuje liry korbowe i przeprowadza konserwację instrumentów smyczkowych. Oprócz tego tworzy projekty artystyczne, wystawy, wernisaże. Współpracuje i wspiera lokalne działania związane z muzyką i sztukami plastycznymi. Jest Jedyną kobietą w Polsce tworzącą liry korbowe. Należy do Związku Polskich Artystów Lutników.
www.targowiskoinstrumentow.pl/katarzyna-bednarz/

Data

cze 05 2024
Zakończone!

Czas

15:30 - 17:00

Lokalizacja

Szkoła Muzyczna I stopnia w Bobowej
Długoszowskich 3, 38-350 Bobowa
Strona WWW
http://szkolamuzyczna.bobowa.pl/

Organizator

Fundacja Inicjatyw Twórczych - Targowisko Instrumentów
Email
targowiskoinstrumentow@gmail.com

Następne wydarzenie

pokaż
ukryj
Skip to content