Piotr Bondarczuk

Jestem Muzykantem od małego dziecka. W wieku 7 lat zaczynałem uczyc sie gry na harmonii. Grałem w wielu Kapelach, teraz załozyłem 5 osobowa Kapele z synem Pawłem. Nosi ona nazwe ”Kapela Bondarczuki” istnieje ona juz od 5 lat mamy za soba wiele wystepów na różnego typu imprezach np. festyny, przeglady kapel ludowych itp. Kapela Składa sie z instrumentów takich jakl : Perkusja , Gitara basowa, Saxofon altowy , Saxofon Tenorowy ,harmonnie trzyrzędowe.

Moja przygoda z ligawakmi zaczeła mniej wiecej 4 lata temu gdy pojechałem pierwszy raz na granie adwentowe w Ciechanowcu i od tej wlasnie pory gram i wykonuje sam ligawki. Ligawki nauczyłem robic sie sam, przez te 4 lata zrobiłem samodzielnie kilkanascie ligawek. w insrumentach które wykonuje liczy sie oczywiscie. Kształt ligawki musi byc on najlepiej wygiety wtedy ligawka ma swój walsciwy kształt i zarazem głos. Zrobienie ligawki zajmuje mi około 3 dni. Grajaxc na ligawkach przekazujemy ludziom Nadchodzący czas adwentu i Zblizajacych sie Narodzin Chrystusa. W naszym regionie jest wiele osób znajomych którzy robia właśnie tez ligawki. Tworzymy wiec razem wszyscy taka jedna grupe grajacych na tych instrumentach podtrzymujac razem tradycje. Gra na ligawce jest bardzo przyjemna nie bylo nigdy takiej sytuacji że chciałbym skonczyc podtrzymywanie tej tradycji.

Gry na ligawkach Ja i mój Syn uczylismy sie własnie od Jana Maliszewskiego i Eugeniusza Szymaniaka mieszkamy nie daleko siebie, więc gdy nadchodzi czas adwentu wychodzimy na zewnatrz grajac na ligawkach. Można powiedziec ze odpowiadamy sobie tymi dźwiękami. Gdy Pan Jan Maliszewski zaczyna grac bardzo dobrze jest to wszystko słychać, gdy zas kończy zaczynamy mu ta sama melodia odpowiadać. Mozna powiedziec ze jest to miedzy nami taka rozmowa 🙂

Ligawki wykonuje w swojej miejscosowsci tu gdzie mieszkam Wieska 9 Gmina Jabłonna Lacka

Wieska 9
Gmina Jabłonna Lacka 08-304
tel 784-093-043

instrument: ligawka

Szukaj

pokaż
ukryj