Paweł Myczkowski – Pablomusic

Moja przygoda z instrumentami zaczęła się trochę przypadkiem, chociaż nie wierzę w przypadki. W 1982 roku zdawałem do szkoły filmowej w Łodzi na wydział operatorski i przyjechałem do Wólki Krasienieńskiej koło Lublina, gdzie mieszkał Słoma, robić zdjęcia , bo to malowniczy temat i krajobraz. Do szkoły się nie dostałem, bo po stanie wojennym wyrzucili w pierwszym etapie wszystkich weteranów i przyjęli tylko zdających po raz pierwszy. Gdy się okazało że Szkoła Filmowa nie dla mnie to zostałem na wsi i tak się zaczęło.

Zawsze marzyłem o pracy która łączy w sobie elementy fizyczne, emocjonalne i intelektualne i to wszystko znalazłem w robieniu instrumentów.  Uczyłem się od Słomy , Kuby Radomskiego i innych, kiedyś licznych tutaj bębnorobów.

Robię congi , djembe   dunduny i bebny basowe, a szerzej każdy bęben z jednego kawałka drewna do określonych wymiarów. Rodowód instrumentów,które robię jest egzotyczny ale nie jest to odtwórczość. Inspiruję się oryginałami, na ich bazie tworzę własne standardy. Najwięcej inwencji wkładam  w bębny basowe. Z mojej pracowni wyszło kilka tysięcy instrumentów, spod  siekiery i dłuta. Przez kilkanaście lat rzeźbiłem bębny w typie conga, potem  djembe i dunduny obecnie  pełnowymiarowe profesjonalne congi. Bęben powstaje w czasie od kilku do nawet kilkunastu miesięcy, z czego najdłuższy proces to suszenie korpusu.

Ludziom którzy kupują moje instrumenty daję na miarę możliwości dobrą energię , która towarzyszy mojej drodze życiowej od dawna. Los jest dla mnie łaskawy i na ogół styka mnie z ludźmi z którymi mam przyjemność być w kontakcie.  Moim marzeniem jest jak najwięcej użytkowników zadowolonych z moich instrumentów. Instrumenty w zdecydowanej większości kupują u mnie końcowi odbiorcy, to chyba charakterystyczne dla rękodzieła w dzisiejszych czasach.

Ważni są dla mnie inni twórcy, chętnie utrzymuję kontakt, w dzisiejszych czasach jest to dużo łatwiejsze niż kiedyś. Internet daje możliwość bieżącej komunikacji i obserwowania co się dzieje u innych, to  bardzo dobrze wpływa na rozwój.

Kocham to co robię, odnalazłem się w mojej pracy pod każdym względem. Nie ma nieustającej radości w życiu i mojej pracy też, zdarzają się trudne chwile i czasami chęć skończenia z tym , ale jak widać bilans jest zdecydowanie pozytywny.

www.pablomusic.pl
E-mail:
kontakt@pablomusic.pl
info@pablomusic.eu
Skype: pablomusicpl
Tel.: (+48) 602 450 008 

Szukaj

pokaż
ukryj