Andrzej Włodarczyk

Kim jestem: muzykiem ? muzykantem ? twórcą instrumentów ? kolekcjonerem ? pasjonatem? Sam nie wiem jak o sobie myśleć, chyba wszystko to gdzieś we mnie tkwi od dziecka. Przygoda z instrumentami zaczęła się od zbudowania pierwszego cajona dla siebie, a właściwie 10-ciu o różnych wymiarach, kształtach, brzmieniach …

Cajon jest instrumentem znanym od dawna. Ja szukam bardziej współczesnego brzmienia tego instrumentu przypominającego dzisiejsze brzmienia perkusyjne. Uczę się cały czas. Testuję nowe gatunki drzew i sklejek. Uwielbiami robić nowe przeszkadzajki, cajony i inne instrumenty jak, cajonito, cajinto, shakery, bongo cajon. Jest tego sporo.

Wykonanie cajon to dla mnie od 3 do 7 dni. Każdy instrument jest przeze mnie osobno dostrajany, dużo testuję. Inspirację czerpię głównie z muzyków którzy grają na moich instrumentach i dzielą się cennymi dla mnie uwagami zarówno tymi pozytywnymi jak i negatywnymi. Moi klienci to przede wszystkim ludzie szukający nowych brzmień. Daję im możliwość zwrotu, zamiany instrumentu w przypadku gdyby byli niezadowoleni z efektów mojej pracy.

Chciałbym żeby kiedyś to hobby stało się sposobem na życie …

 

 

Kontakt: email: awcajon@gmail.com
http://awcajon.pl ,
https://www.facebook.com/AWCajon

Szukaj

pokaż
ukryj