Skip to content

Galicyjskie 2024 – Warsztaty Wędrowne

Warsztaty realizowane w szkołach i ośrodkach kultury regionu, adresowane do dzieci, dorosłych i seniorów. Ich celem jest zaproszenie do udziału w Galicyjskim Targowisku Instrumentów w Szymbarku w dniu 8 czerwca i zaprezentowanie bogactwa lokalnych tradycji i technik wytwórczych, doświadczenie radości muzykowania, tańczenia, śpiewania oraz zainspirowanie do własnych działań twórczych. 

W ramach spotkań odbędą się :
– warsztaty instrumentalne – muzykowanie w oparciu o lokalne tradycje, wprowadzenie w sztukę interpretacji, improwizacji, poszukiwanie nowych ścieżek dźwiękowych,
warsztaty taneczne – niestylizowane tańce i zabawy z bliższych i dalszych okolic, 
– warsztaty wytwórcze – ręcznie robione proste instrumenty,
– prezentacje i wykłady tematyczne – opowieści o instrumentach i sztuce tworzenia instrumentów dopełnione mini-koncertami. Tradycje i innowacje, instrumenty eksperymentalne i niezwykłe, historie rekonstruowania instrumentów zapomnianych. A także wprowadzenie w archiwistykę społeczną.

21

Opowieści lutnika. Prezentacja instrumentów z własnej pracowni połączona z wprowadzeniem w lutnictwo w Polsce i praktykę dbania o własne instrumenty.

Opowieść o instrumentach z własnej pracowni – lirach korbowych i skrzypcach. Omówienie ich budowy i technik wytwórczych. Wprowadzenie w temat lutnictwa w Polsce, zaznajomienie z codziennością pracy lutnika. Praktyczne wskazówki dotyczące tego, jak dbać o własne instrumenty – jak je czyścić, konserwować i przechowywać, by dawały najpiękniejsze dźwięki. Katarzyna Bednarz – z zawodu, wykształcenia i […] …

16:3018:30
Wróblewskiego 12, M555+HH Gorlice
Pokaż szczegóły
Nie odnaleziono wydarzeń!

 

pokaż
ukryj
Skip to content